Fachowcy - wykończenie mieszkania
#1
hej,

tak pomyślałam, żeby może wymienić się informacjami, kto ma ile m2 i ile panowie od remontu sobie liczą, żeby generalnie nie przepłacić Smile  może macie kogoś godnego polecenia?

może zacznę... koleżanka z pracy wzięła fachowca do mieszkania 50m2, bierze 6 tys. za robociznę. Pan zrobi wszystko, koleżanka jest wybredna.
Odpowiedz
#2
U mnie będzie 50m2. Pierwsza ekipa którą zaprosiłem do obejrzenia mieszkania i zrobienia pomiarów wyceniła prace na... 16 tys. zł. Podziękowałem, zrobiłem dokładny spis co jest do zrobienia (a jest sporo, zwłaszcza w łazience) i wysłałem na http://www.remontuj.pl/ Zgłosiło się kilka ekip, z czego wycenę dostałem od trzech. Ceny kształtowały się od 7-9 tys. zł. Wybrałem fachowca nie najtańszego, ale za to z dobrymi referencjami i zdjęciami na stronie.
Odpowiedz
#3
U mnie jest 55m2. Ceny kształtuja się od 9 do 15 tys. zł, ale jeszcze sie nie zdecydowalem na zadna konkretna ekipe.
Odpowiedz
#4
Nie wiem jak kształtują się ceny z fachowcami z Wrocławia, ale ja zdecydowałem się i w zasadzie mam ich umówionych ze swojego rodzinnego miasta (około 60-70km od Wro) do zrobienia łazienki, przedpokoju i kuchni. Ściany z tego co wiem, są bardzo dobrze zrobione, więc odpuszczam gładzie (zrobię przy następnym remoncie a budynek i tak "pracował" będzie) a jedynie porządnie zagruntuje i na to farba czy coś.
Odpowiedz
#5
(05-12-2015, 18:05)michu napisał(a): Nie wiem jak kształtują się ceny z fachowcami z Wrocławia, ale ja zdecydowałem się i w zasadzie mam ich umówionych ze swojego rodzinnego miasta (około 60-70km od Wro) do zrobienia łazienki, przedpokoju i kuchni. Ściany z tego co wiem, są bardzo dobrze zrobione, więc odpuszczam gładzie (zrobię przy następnym remoncie a budynek i tak "pracował" będzie) a jedynie porządnie zagruntuje i na to farba czy coś.

Kurcze, a u nas fachowiec bardzo słabo ocenił jakość tynków i od razu nazstawiamy się na gładzie...
Odpowiedz
#6
(07-12-2015, 01:36)a.z napisał(a): Kurcze, a u nas fachowiec bardzo słabo ocenił jakość tynków i od razu nazstawiamy się na gładzie...

Mi też próbowali wcisnąć gładzie, ale według mnie ściany są bardzo ładnie otynkowane i nie trzeba nic poprawiać. Tak jak michu, zastanowię się nad nimi przy następnym remoncie.
Odpowiedz
#7
Może przesadzam, ale porównuje do mieszkania w którym mieszkam i w którym są gładzie zrobione (jestem tu niemal od początku). Budynek po kilku latach nadal pracuje i nie ma pokoju w którym nie ma pęknięć (nawet na całej długości) - stąd na zielonej nie zrobię a poczekam, zwłaszcza jak Charlie zaznaczył, że ściany są gładkie i moim zdaniem wystarczy zagruntować i farba. Oczywiście wszystko po sprawdzeniu w trakcie odbioru czy są w ogóle proste.
Odpowiedz
#8
(07-12-2015, 22:07)michu napisał(a): Może przesadzam, ale porównuje do mieszkania w którym mieszkam i w którym są gładzie zrobione (jestem tu niemal od początku). Budynek po kilku latach nadal pracuje i nie ma pokoju w którym nie ma pęknięć (nawet na całej długości) - stąd na zielonej nie zrobię a poczekam, zwłaszcza jak Charlie zaznaczył, że ściany są gładkie i moim zdaniem wystarczy zagruntować i farba. Oczywiście wszystko po sprawdzeniu w trakcie odbioru czy są w ogóle proste.

my chyba tylko na suficie pociagniemy gladzia, a sciany raczej pozostana bez zmian
Odpowiedz
#9
Czy macie/mieliście drodzy sąsiedzi do czynienia z wrocławskimi ekipami remontowymi? Jestem na etapie wyboru i przestrzał cenowy jest dość duży. Jedna firma za łazienkę ok 5m2 zaśpiewała sobie 11 000 + vat a druga jakieś 9 000 zł. Czy są to wygórowane ceny czy to raczej normalka we Wrocławiu?
pozdrawiam
Odpowiedz
#10
Ja chcę za tyle całe mieszkanie wykończyć a nie tylko łazienkę, moim zdaniem zdecydowanie za dużo. Poszukaj może ekipy spoza Wrocławia, często się zgadzają na dojazd jeśli nie jest daleko, więc Świdnica, kąty wrocławskie, Trzebnica
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości