Koszty - Miejsce Garażowe
#1
Witam, 

Czy mógłby ktoś się podzielić informacja jak wyglądają koszty utrzymania miejsca w garażu podziemnym (podatek, czynsz) ?
Pytam ponieważ zastanawiamy się nad dokupieniem takowego.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
26 zł w czynszu. Podatek od nieruchomości rocznie - 36 zł.
Odpowiedz
#3
(21-06-2016, 08:36)charlie napisał(a): 26 zł w czynszu. Podatek od nieruchomości rocznie - 36 zł.

Coś charlie mało powiedziałeś jeśli chodzi o podatek... tak niska stawka jest na mieszkanie nastomiast przelicznik przy garażu jest 7,68 zł za metr kwadratowy. Za nasze miejsce garażowe podatek za cały rok wynosi 121 zł
Odpowiedz
#4
(21-06-2016, 21:08)gsquad napisał(a):
(21-06-2016, 08:36)charlie napisał(a): 26 zł w czynszu. Podatek od nieruchomości rocznie - 36 zł.

Coś charlie mało powiedziałeś jeśli chodzi o podatek... tak niska stawka jest na mieszkanie nastomiast przelicznik przy garażu jest 7,68 zł za metr kwadratowy. Za nasze miejsce garażowe podatek za cały rok wynosi 121 zł

Faktycznie, wydawało mi się że więcej się płaci za mieszkanie.
Odpowiedz
#5
W decyzji jest napisane ze za okres 06-12 kwota wynosi 121

Ps dzisiaj dostalem mejla o problemie wjazdu/wyjazdu z garazu. Prpozycja modernizacji oswietlenia 2400 netto ze ma swiecic zielone lub czerwone. Przeciez tam sa juz swiatla... jak mozna miec z tym problem? Jak mruga zolte swiatlo to znaczy uwaga ktos wjezdza/wyjezdza. Co tu zmienia swiatla? Jak ktos moze miec z tym problem?
Odpowiedz
#6
Lampy świecą się jak się brama zamyka/otwiera, nie jak ktoś jedzie, a lampa żółta w bardzo nasłoneczniony dzień jest prawie nie widoczna.

Ja jeszcze nie mieszkam, więc trudno mi się do tego odnieść, jak częsty jest to problem, ale jeszcze z mijanką się nie spotkałem.
Odpowiedz
#7
Zarządca wysłał wczoraj mailem informacje o możliwości założenia dodatkowej sygnalizacji świetlnej w postaci lampy czerwono-zielonej, jej koszt to około 2400zł netto i naszej zgody przed spotkaniem wspólnoty we wrześniu. Moim zdaniem od samego początku powinna być taka sygnalizacja by zapobiec zderzeniu czołowemu zwłaszcza tym który wjeżdżają do garażu (kompletnie na zakręcie nie widać czy ktoś jedzie do pewnego momentu) a nie przerzucać koszty na mieszkańców.. To zagraża bezpieczeństwu i ciekaw jestem ile jeszcze takich "poprawek" się znajdzie byśmy je zapłacili.. Co Wy na to?
Odpowiedz
#8
(28-06-2016, 08:29)michu napisał(a): Zarządca wysłał wczoraj mailem informacje o możliwości założenia dodatkowej sygnalizacji świetlnej w postaci lampy czerwono-zielonej, jej koszt to około 2400zł netto i naszej zgody przed spotkaniem wspólnoty we wrześniu. Moim zdaniem od samego początku powinna być taka sygnalizacja by zapobiec zderzeniu czołowemu zwłaszcza tym który wjeżdżają do garażu (kompletnie na zakręcie nie widać czy ktoś jedzie do pewnego momentu) a nie przerzucać koszty na mieszkańców.. To zagraża bezpieczeństwu i ciekaw jestem ile jeszcze takich "poprawek" się znajdzie byśmy je zapłacili.. Co Wy na to?

ale przecież jest sygnalizacja, tylko nikt nie zwraca na to uwagi. Wkurza mnie to, szczególnie jak jadę motocyklem. jak ktoś podnosi bramę, mruga lampa na wjeździe do garażu. wtedy trzeba poczekać aż zgaśnie. Niestety większość na to nie zwraca uwagi i leci w dół na wariata. kolejne lampy nie zmienią nawyków.

no i chyba nie podnosi ktoś bramy tak sobie, żeby podnieść tylko właśnie wjazd/wyjazd.
Odpowiedz
#9
A nie wystarczy dać jakieś duże wypukłe lustro na zakręcie? Będzie widać że ktoś wyjeżdża albo wjeżdża do garażu.
Odpowiedz
#10
(28-06-2016, 10:57)charlie napisał(a): A nie wystarczy dać jakieś duże wypukłe lustro na zakręcie? Będzie widać że ktoś wyjeżdża albo wjeżdża do garażu.

Wystarczy sygnalizator skierowac w strone ulicy miedzygorskiej wtedy kazdy bedzie widzial co i jak bo jest skierowana na szeregowki i ludzie jej nie widza
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości