Odbiory mieszkań
#21
My też już jakiś czas po odbiorze - najpoważniejsza usterka to odparzony tynk na suficie w jednym pokoju i spękania na łączeniu płyt na sufitach, pozostałe to drobne zadrapanie na parapecie i balustradzie balkonowej. Wszystkie usterki uznane przez dewelopera.

Czy ktoś wie czy na osiedlu będą dostępne kontenery przez jakiś czas - na 'odpadki remontowe', czy każdy we własnym zakresie musi sobie zamówić?
Odpowiedz
#22
(11-04-2016, 13:33)jolka napisał(a): My też już jakiś czas po odbiorze - najpoważniejsza usterka to odparzony tynk na suficie w jednym pokoju i spękania na łączeniu płyt na sufitach, pozostałe to drobne zadrapanie na parapecie i balustradzie balkonowej. Wszystkie usterki uznane przez dewelopera.

Czy ktoś wie czy na osiedlu będą dostępne kontenery przez jakiś czas - na 'odpadki remontowe', czy każdy we własnym zakresie musi sobie zamówić?

Jest informacja przy wejściu do bloku, że jest kontener na "śmieci remontowe" przy głównym śmietniku. Nasz nowy zarządca ustawił go. Do tego ToiToy'e dla pracowników ekip remontowych dostępne, w przypadku jak ktoś nie posiada jeszcze łazienki z WC Wink
Odpowiedz
#23
u nas chyba pojawi się problem z tynkami, bo dla naszego inspektora to jest kategoria 2, a w projekcie mamy 3. Więc ściany są do poprawy, a deweloper wysyła panów od szpachlowania...

druga sprawa, parapet przy oknie z wyjściem na balkon w sypialni jest za nisko i nawet panel 8mm nie wsunie się... czy ktoś ma podobny problem?

Dzieki,
Iwona
Odpowiedz
#24
Ten parapet tak nisko chyba wszędzie Sad Mi fachowiec zaradził żeby zeszlifować beton na głębokość 2-3 mm przy parapecie na odległość kilku-kilkunastu cm i położyć w to zagłębienie matę a pod parapet wcisnąć sam panel 8mm.
Odpowiedz
#25
co do ścian i ich pęknięć to dziś właśnie mi to "naprawili", czyt. zaciągnęli czymś co nawet nie można nazwać gipsem/zaprawą - cholera wie co to.. jedynie musiałem to zeszlifować i teraz jest gładkie, poza tym temat odpuściłem i będę tapetował popękane ściany tapetą flizelinową gładką i na to farba. Na szczęście nie ma ich dużo. Grunt już na ścianie więc tragedii nie ma z tymi ścianami - mam proste uffff
Odpowiedz
#26
Witam,
mam pytanie do osób, które odebrały już swoje m. - ile czasowo trwa +/- odbiór? Kto ze strony dewelopera w nim uczestniczy? Czy reprezentant dewelopera ma jakieś ciśnie na czas, żeby szybko to zrobić?
Dzięki za odpowiedź.
Odpowiedz
#27
Zależy czy odbierasz sam, czy masz fachowca który wszystko sprawdza. U mnie trwało to około godziny. Do tego przedstawiciel wykonawcy nie ciśnie z czasem.. było luźno i przyjemnie Wink
Odpowiedz
#28
Nam zeszło ponad 1,5 godziny ze względu na dużą ilość usterek, odbiór garażu i komórki lokatorskiej. Ze strony dewelopera (a właściwie głównego wykonawcy - firmy Antczak) jest jeden reprezentant. U nas był to Pan Rafał Nowak. Nikt nas nie pospieszał.
Odpowiedz
#29
(20-04-2016, 13:00)gsquad napisał(a): Nam zeszło ponad 1,5 godziny ze względu na dużą ilość usterek, odbiór garażu i komórki lokatorskiej. Ze strony dewelopera (a właściwie głównego wykonawcy - firmy Antczak) jest jeden reprezentant. U nas był to Pan Rafał Nowak. Nikt nas nie pospieszał.

gsquad, co sądzisz o standardzie wykonania korytarza do komórek i samych komórek?
czy przynajmniej ten korytarz nie powinien mieć tynków gipsowych?
Odpowiedz
#30
ivka - nie, nie jesteśmy zadowoleni; uważamy, że jakość prac jest niska. mamy usterki też w komórce, które wskazaliśmy do usunięcia (np. nieobrobiony beton, kafle zachlapane zaprawą, niepełna fuga miedzy kaflami, pianka montażowa na wierzchu). natomiast zgodnie ze standardem chyba nie ma wytycznych co do warstwy tynkarskiej na ścianach, więc tak zostanie i to jest okey... choć nie wygląda najlepiej
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości