Okolica
#1
Dziś będąc na krótkim spacerze (od strony ogrodowej tych blaszanych domków) natrafiłem na straszą melinę. Wśród drzew i krzaków dwie lub trzy ławeczki, milion szklanych butelek porozrzucanych wszędzie i kilka nieciekawych "typków". STRASZNY SYF!

A jest tam tak przyjemnie - mnóstwo śpiewających ptaków, rzeka, park itp. 

Wydaje mi się że coś musimy z tym zrobić. 

Czy ten teren należy do miasta?
Odpowiedz
#2
Teren należy do miasta i z tego co się orientuję, w przyszłości Park Kleciński ma być powiększony o ten teren. W planie zagospodarowania terenu jest oznaczony jako "Zieleń rekreacyjna" a przez rzekę planowana jest kładka pieszo - rowerowa. Kiedy miasto ogarnie ten teren i zbuduje kładkę - nie wiadomo. Na pewno nie nastąpi to szybko jeśli nikt z tym nic nie zrobi. Co możemy zrobić? Jedyne co mi przychodzi do głowy to stworzenie projektu w ramach budżetu obywatelskiego. Niestety będzie ciężko przepchnąć taki projekt bo zazwyczaj wygrywają jakieś budowy boisk przy szkołach. Szkoły mają armię dzieciaków które chodzą po ulicach i zbierają głosy na własny projekt, nas jest trochę za mało.
Odpowiedz
#3
Jestem ZA! Też myślałem o powiększeniu parku Smile
Ale to co jest teraz trzeba gdzieś zgłosić. Przynajmniej żeby posprzątali.
Odpowiedz
#4
Czy ktoś wie jakie będą sklepy na dole? Z tego co dziś widziałem kolo klatki nr 2 (ta większa powierzchnia) - ma być jakiś sklep "sportowy" - rowerowy... jutro się im bardziej przyjrzę, ale liczyłem na coś w stylu - jakaś fajna piekarnio-ciastkarnio-kawiarnia Wink, ewentualnie jakiś Fresh/żabka czy coś..
Odpowiedz
#5
ja podczas odbioru usłyszałam o sklepie rowerowym, żabce bądź freshu oraz aptece a także że jeden lokal pozostaje jeszcze bez najemcy
Odpowiedz
#6
Ja też mam info, że będzie sklep rowerowy (od wczoraj stoją już rowery), apteka i fresh lub żabka. Zapewniali mnie, że nie będzie żadnych usług gastronomicznych typu pizzeria bo nie ma możliwości podłączenia urządzeń o tak dużej mocy jakie wykorzystywane są w gastronomii.
Odpowiedz
#7
Nieco dobrych wiadomości dotyczących naszej okolicy - w przeciągu dwóch miesięcy powinien zostać zagospodarowany teren wokół "Zielonych Tarasów" (inwestycja obok, która przez pewien czas stała opuszczona, a jej okolica ciągle wygląda jak plac budowy) i ma być zrobiona droga-klepisko im. Józefa Supińskiego (łącznik do Kobierzyckiej). Tak przynajmniej twierdzi pani oprowadzająca zainteresowanych po tamtym budynku Smile

S.

(07-04-2016, 09:43)"charlie napisał(a): Teren należy do miasta i z tego co się orientuję, w przyszłości Park Kleciński ma być powiększony o ten teren. W planie zagospodarowania terenu jest oznaczony jako "Zieleń rekreacyjna" a przez rzekę planowana jest kładka pieszo - rowerowa. Kiedy miasto ogarnie ten teren i zbuduje kładkę - nie wiadomo. Na pewno nie nastąpi to szybko jeśli nikt z tym nic nie zrobi. Co możemy zrobić? Jedyne co mi przychodzi do głowy to stworzenie projektu w ramach budżetu obywatelskiego. Niestety będzie ciężko przepchnąć taki projekt bo zazwyczaj wygrywają jakieś budowy boisk przy szkołach. Szkoły mają armię dzieciaków które chodzą po ulicach i zbierają głosy na własny projekt, nas jest trochę za mało.

Też myślałem o budżecie obywatelskim na mostek. Dodatkowo, żeby zwiększyć "siłę rażenia", można w jednym projekcie połączyć ów mostek z siłownią na świeżym powietrzu (takie topornie, prawie niezniszczalne maszyny do ćwiczeń, widywane tu i ówdzie na podwórkach). Zauważyłem, że tego typu realizacje udało się już sfinansować ze wspomnianego budżetu, a i zainteresowanych (którzy się podpiszą) będzie więcej Wink No i takie gadżety fajne są Wink
S.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości