Prysznic typu walk-in w łazience
#1
Czy ktoś, tak jak ja, planuje w łazience prysznic bez brodzika? Chętnie wymienię się pomysłami i spostrzeżeniami.
Odpowiedz
#2
Powoli gromadzę w głowie pomysły na aranżację łazienki i od dłuższego czasu jest tam m.in. kabina typu walk-in.
Przekonuje mnie jej estetyka, lekkość, prostota, czy też praktyczność z punktu widzenia utrzymania czystości. Standardowe kabiny przytłaczają mnie swoją topornością. Spotkałem się z opiniami, że w przypadku zastosowania takiego rozwiązania wadą jest to, że brak zamknięcia powoduje uciekanie ciepła ... Na szczęście nie jestem zmarzluchem, więc nie jest mi to straszne :-)

Niestety nie mam jeszcze dokładnej koncepcji, w najbliższym czasie planuję zabrać się za przygotowanie czegoś, co stworzy spójną całość.

W wolnej chwili można rzucić okiem na art. http://www.homebook.pl/artykuly/1223/zal...ny-walk-in
Odpowiedz
#3
Ja mam już wszystko rozplanowane, na początku prysznic będzie oddzielała szyba klejona 1m x 2m, a jak będzie problem z chlapiącą wodą albo z uciekającym ciepłem to mam przygotowane miejsce na montaż szklanych drzwi. Jednak mam nadzieję że takie drzwi nie będą potrzebne. Jedyne co mnie martwi to montaż odpływu liniowego, niestety będąc ostatnio na wizycie w mieszkaniu zapomniałem zmierzyć wysokość wylewki, a od tego zależy czy nie będę musiał szukać jakiegoś ultra niskiego.

   
Odpowiedz
#4
Wiem, że ogólnie to ładnie wygląda, ale jak dla mnie tylko kiedy jest nowe i przez pierwsze 2-3 miesiące. Znam to z doświadczenia z innego wynajmowanego mieszkania bądź od znajomych. Obowiązkowa myjka do szyby w prysznicu z powodu wiecznnych zacieków, do tego jeśli nie ma odpowiedniego spadu bądź jak w przypadku braku doświadczenia "majstrów" przy montażu odpływu liniowego liczne wycieki itp, ale tutaj pewnie wszystko zależy od wiedzy i umiejętności danego "fachowca". W moim przypadku myślałem o wannie wolnostojącej, ale łazienka nie pozwoli pewnie na taką aranżację (sprawdza się to w dość wiekszych pomieszczeniach), stąd zostanę przy zwykłej ładnie obudowanej bądź narożnej jak pozwoli na to miejsce. Mimo wszystko chętnie poczytam opinie innych o kabinie walk-in Smile
Odpowiedz
#5
Co sądzicie o używaniu betonu strukturalnego w łazience zamiast kafli? Bardzo mi odpowiada to rozwiązanie, ale nie wiem czy będzie praktyczne.
Odpowiedz
#6
(29-06-2016, 12:39)marlene napisał(a): Co sądzicie o używaniu betonu strukturalnego w łazience zamiast kafli? Bardzo mi odpowiada to rozwiązanie, ale nie wiem czy będzie praktyczne.

niezwykle "chłodne" rozwiązanie, a jego chropowatość sprzyja osiadaniu osadów i rozwijaniu się niechcianych drobnoustrojów
Odpowiedz
#7
Niestety, ten prysznic bez brodzika, to pozornie dobry pomysł. Jednak to podłoże trzeba przygotować, a po latach izolacja czy fugi między płytkami podłogowymi wykruszą się i zalejesz sąsiadów z dołu. Jestem zdania, że lepiej byłoby byś przejrzał ofertę materiałów wykończeniowych i wyposażenia do łazienek np. w tym sklepie internetowym, znam go bo sama zamawiałam tam trochę drobnych akcesoriów łazienkowych. Być może znajdziesz tam lub w innym sklepie jakieś kilkucentymetrowy brodzik, który nie będzie psuł ci całokształtu projektu, a kafelki na podłodze dodatkowo zniwelują jego wysokość. Możesz też pomyśleć z lampami, lustrami czy odpowiednimi bateriami, optycznie też oświetleniem (i resztą wymienionych) możesz "zniwelować" brzeg brodzika.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości